Разбира се, става въпрос за идеал на "българските граждани". Истинските българи никога не са имали друг идеал, освен България, никакви ссср-и, америки и пр. Но за българските граждани, т.е. за безликите ларви, незнаещи кои са, членството в ЕС дълги години минаваше за "национален приоритет", макар при такива хора да е трудно да се говори за каквото и да е национално.
Да приемем, че мотивът им беше очакваното уж покачване на жизнения стандарт - добре. Забравяме какви унищожителни вреди ни нанесе Западът с Ньойския договор и по-късно предаването в ръцете на комунистическата съветска пасмина. Това е минало и т.н. Но как, всъщност, безмозъчниците решиха, че на Западът му пука за нас? За едно нещо, никой не е виновен на българските граждани - липсата на национално самоуважение и историческа памет. Чифутите-колонизатори навсякъде срещаха някакъв отпор - Полша, Унгария, Украйна, но тук реална съпротива нямаше. Каквото диктуват от Еврейския съюз - вече е закон, няма преговори, защото "Кои сме ние?" да водим преговори, разсъждават безмозъчните български граждани, много от тях, сами чифути, като еврокомисар М. Кунева.
Най-голямата национална катастрофа за последните 100 години не са загубите във войните и разоренията, а това, което представляват българските граждани в ЕС - безлика, чалгизирана маса, която живее със съзнанието, че е "втора ръка човек", понеже е от "непрестижния" български произход. Без цели и идеали, просто да живурка на Запад, "извън кочината".
Ето един пример за феноменалната простащина, обзела оскъдните умове на псевдобългарите:
"Българи масово сменят имената си,
за да си намерят по-хубава работа и да се интегрират по-добре в чужбина, пише
"Телеграф". Десетки Ивановци са подали молби да станат Джон.
Съдебната такса за подобна промяна е 15 лв. Само в Пловдив над 150 души са поискали да
бъдат прекръстени през последните 2 г. В София желаещите са поне двойно повече.
Има много куриозни случаи, при които нашенци установяват, че името им звучи
смешно или обидно, когато отидат да живеят и работят зад граница, обясняват
юристи. Испания например е ад за българките, които се казват Галина. На езика
на Сервантес тяхното име звучи като "кокошка". Наскоро съдът в Русе допусна промяна в
собственото име на 5-годишно дете, тъй като на френски имало значение на
екскремент. Семейството му се установило в Белгия.
Повечето случаи са на хора, които живеят в
чужбина и които искат новото им име да прилича на тези в страната, където са се
установили. Художник, който живеел в Германия, поискал от съда да впише
официално в документите му думичката "фон". Така бил известен във
федералната република и това означавало "от рода на...".
Относно "ползите" за България от членството в ЕС: "Откакто България стана членка на Европейския съюз през 2007 г., страната е внесла в бюджета на общността 5 227 600 000 лв. В същото време усвояемостта на помощи насочени от ЕС към българската държава е 38.7% или 2 582 365 810 лв. Пише в блога си Владислав Ножаров. Общата определена за България сума в 7-годишната фискална рамка на ЕС е 6 673 638 244 евро. Към 30 април 2013 г. страната е получила 2 582 365 810 евро или 38.7% от средствата. Този процент вероятно е дори по-малък, ако се отчетат вечно недоказуемите кражби по европейски програми в България. Към гореизложената информация трябва да се добави, че за същия период животът в България стана по-скъп. Страната ни трябваше да приравни минималните изискуеми акцизи за ЕС. Това засегна в най-голяма степен цените на горивата, тютюневите изделия, спиртните напитки и електроенергията. Фрапиращо впечатление прави ниският процент като приход в бюджета от събираемост на мита. Нещо повече, от 2006 г. насам тенденцията е за намаляване: през 2006г – 2.8%, 2007г - 1%, 2008г – 0.9%, 2009г. – 0.7%, 2010г и 2011г – 0.6%, 2012г. – 0.5%. " darikfinance.bg
|